Deschiderea cursurilor la Facultatea de Medicină

5 octombrie 2022

Facultatea de Medicină din Brașov și-a deschis porțile pentru o nouă generație de tineri care au ales să urmeze carierele de medic, asistent medical generalist, balneofizioterapeut și asistent de laborator. Aceștia au fost întâmpinați de cadrele didactice ale Facultății și de conducerea Facultății în Aula Universității Transilvania din Brașov, care a fost neîncăpătoare pentru numărul mare de studenți prezenți.
În deschidere, cadrele didactice coordonatoare de domenii de licență, au informat proaspeții studenți asupra oportunităților de formare pe care le au la dispoziție și le-au oferit îndrumare pentru primii pași. Decanul Facultății, prof. dr. Marius Moga a insistat în mesajul său asupra seriozității și implicării, motivând că această carieră, de vocație, poartă în ea un jurământ de responsabilitate asupra sănătății și a vieții semenilor noștri.

Le dorim studenților mediciniști un an universitar cu multe reușite și împliniri!