A XII-a Conferință Româno-Iordaniană în Medicină și Farmacie și al X-lea Congres Internațional al Absolvenților Universităților de Medicină

La inițiativa dlui Rector al Universității Transilvania din Brașov, dl. prof. dr. ing. Ioan Vasile Abrudan  și în organizarea Facultății de Medicină, în perioada 27-30.06.2022,  în Aula Universității Transilvania, se desfășoară lucrările celei de-a 12 a Conferințe Româno-Iordaniene în Medicină și Farmacie și a celui de-al 10-lea Congres internațional al absolvenților Universităților de Medicină. În cadrul conferinței se prezintă lucrări de interes științific general din toate specialitățile medicale, limba oficială fiind limba engleză.

Conferința se desfășoară sub înaltul patronaj al Alteței Regale Prințesa Muna Al Hussein, președinte al Consiliului Iordanian de Nursing precum și patroana Organizației Nurselor și Moașelor pentru Europa Mediteraneană din cadrul OMS.

Vă invităm să participați!

Confirmarea participării până la data de 25 iunie 2022 la adresa denis.meret@student.unitbv.ro

Program Conferința Româno-Iordaniană_27-30_iunie_2022

Decanul Facultății de Medicină