Curs postuniversitar pentru pregătirea farmaciștilor în vederea vaccinării populației împotriva gripei sezoniere

ANUNȚ

În conformitate cu prevederile ordinului M.S. Nr 3262/19.10.2022 pentru aprobarea organizării și funcționării unui program-pilot de vaccinare a populației împotriva gripei sezoniere la nivelul farmaciilor comunitare, Facultatea de Medicină din cadrul Universității Transilvania organizează seria a II-a a Cursului postuniversitar pentru pregătirea farmaciștilor în vederea vaccinării populației împotriva gripei sezoniere”

Cursul are o durată de 5 zile ( 25 de ore de formare) și va cuprinde ore de formare teoretică și practică.

Partea teoretică se va desfășura online pe platforma edu.unitbv.ro iar partea practică, la sediul Facultății de Medicină, pe strada Nicolae Bălcescu 56, conform unei programări pe grupe, în data de 23.09.2023. Evaluarea finală se va desfășura la sediul Facultății de Medicină, în data de 23.09.2023.

Data de început a cursului este 18 septembrie la ora 15:00. Agenda cursului poate fi consultată AICI

Cursanții confirmați vor primi un email de acces la platforma edu.unitbv.ro cu datele de autentificare.

Pentru înscriere sunt necesare următoarele documente:

Taxa de înscriere se va achita prin ordin de plată, transfer bancar sau mandat poștal în contul:

Universitatea Transilvania

Cod fiscal: 4317754

Cod IBAN: RO08TREZ13120F330500XXXX

Banca: Trezoreria Municipiului Brașov

Înscrierea se realizează online pe formularul https://forms.gle/fqC2aVmB8cgVFjFK9

până la data de 11.09.2023 ora 16:00.

Documentele solicitate pentru înscriere vor fi scanate și semnate conform cu originalul. Acestea vor fi transmise pe adresa de email vaccinfarmacii@gmail.com ulterior înrolării cursantului, scanate într-un singur document in format pdf.

Coordonator curs

Conf dr med Andrea Elena Neculau